Pro společnost Cleevio, která se zabývá vývojem software, jsme předělali jejich webové stránky cleevio.com z původního systému na redakční systém WordPress.

To zahrnovalo kompletní předělání webových stránek od základu, s využitím existujícího designu a obsahu.

Zadání

Bylo třeba předělat webové stránky cleevio.com tak, aby byl zachován jejich design, jejich funkcionalita a jejich obsah. Cílem bylo převést celé webové stránky na redakční systém WordPress bez toho, aby se na webu cokoliv změnilo z hlediska frontendu.

Cílem tedy bylo, aby nešlo poznat, že se na webu cokoliv změnilo. Design webu měl zůstat naprosto stejný, bez jakékoliv odchylky.

Přechod webu na WordPress měl být uskutečněn proto, aby společnost Cleevio mohla jednodušeji spravovat své webové stránky. Z tohoto hlediska je WordPress jedničkou. Proto na něm stavíme své webové stránky.

Druhou částí zadání bylo vytvoření nového systému pro tvorbu a nasazování volných pracovních pozic pro karierní stránky cleevio.com/careers.

Zde jsme měli vytvořit takový systém, který by společnosti Cleevio umožnil jednoduše vypisovat a spravovat volné pracovní pozice, a pomoct tak s náborem nových zaměstnanců.

Hlavní výzvy

Na webu Cleevio.com bylo hned několik výzev - především v podobě animací jednotlivých prvků a přechodů mezi stránkami. Tyto animace byly zpracované způsobem, které jsme nemohli zcela replikovat na redakčním systému WordPress, do kterého jsme web převáděli. Museli jsme je tedy nakódovat jinak.

Zbytek webu byl složitý pro designování, protože předchozí technické řešení nebylo dostatečně dynamické pro přechod na WordPress. Museli jsme tedy web postavit od základů. Ačkoliv jsme měli k dispozici design i obsah, web byl na tvorbu poměrně složitý.

Design webu nebyl v žádném případě postaven pro WordPress. To nám nevadí, protože ve tvorbě webu nikdy nepoužíváme šablony a vše tvoříme sami od základů. WordPress používáme především kvůli našim klientům a jednoduché administraci.

Kariérní stránky

Pro Cleevio.com jsme vytvořili i nový systém přidávání a upravování volných pracovních pozic.

Vytvořili jsme nový dynamický prvek pro pracovní pozice, který umožnil společnosti Cleevio jednoduše přidávat, upravovat a mazat nová volná místa, na která hledali kandidáty.

Také jsme upravili Google Analytics tak, aby bylo jednoduché poznat, ze kterých webových stránek přicházeli na web kandidáti na pracovní pozice, a které komunikační kanály byly pro nábor zaměstnanců nejúspěšnější.

Dokončení projektu

Projekt byl úspěšně dokončen po několika revizích. Cíl projektu byl splněn, Cleevio.com je nyní zcela na WordPressu a jeho design byl zachován.